Rolety rzymskie

Rolety rzymskie zyskują coraz większą popularność w naszych domach i mieszkaniach. Idealnie sprawdzają się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach, nie tylko zapewniając możliwość zasłaniania okien, ale także pełniąc rolę dekoracyjną. To właśnie sprawia, że rolety rzymskie łączą w sobie funkcjonalność zwykłych rolet z przytulną estetyką, jaką nadaje tradycyjna firanka czy zasłona. W modnie urządzonych domach wręcz nie może ich zabraknąć. Obecnie coraz częściej wybiera się właśnie takie systemy, które powoli wypierają inne rozwiązania.

Ten typ rolet posiada wiele cech, które wyróżniają produkt na rynku. Należą do nich:

  • funkcjonalność,
  • praktyczność,
  • łatwe czyszczenie, utrzymanie rolety w czystości,
  • duża elastyczność w zasłanianiu okna.

Rolety rzymskie każdemu wnętrzu nadadzą dużo elegancji i blasku, swoim niebanalnym wyglądem mogą naprawdę zmienić każde pomieszczenie.

Rolety rzymskie są w pewnym sensie połączeniem klasycznych rolet i zasłon. Co ważne, łączy w sobie najważniejsze zalety obu tych produktów. Ponad to można je zamontować w wielu miejscach, między innymi na ścianie, we wnęce okiennej lub na skrzydle okna, co daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Zasada ich działania jest bardzo prosta - materiał jest unoszony i podnoszony za pomocą specjalnego zestawu linek. Stopień zasłonięcia zależy od wybory materiału. Nasz sklep z siedzibą w Łódzi posiada szeroki asortyment rolet na wymiar. Materiał, z którego są wykonane może być gładki lub tworzyć eleganckie, równoległe fałdy. Nadają one nieco cięższego charakteru, ale bardziej przypominają upięcie firany lub zasłony, dodając klasy, a także nadając roletom niezwykle gustowny, oryginalny wygląd. Do ich sterowania wykorzystuje się sznurki lub łańcuszki. Jest to uzależnione wyłącznie od wyboru Klienta, jednak oba te rozwiązania są niezawodne i skuteczne. Pozwalają na dokładne ustawianie stopnia zasłonienia okna. Sam montaż jest bardzo prosty i bez problemów pozwala na samodzielne wykonanie go w domu, przy pomocy dołączonej instrukcji.

Kolejną zaletą tego produktu jest to, że rolety rzymskie są tym rodzajem przesłon, do których można użyć dowolnego materiału, zależnie od oczekiwań co do kolorystyki i przepuszczalności światła. Lekkie, zwiewne tkaniny będą przepuszczać sporo promieni, więc we wnętrzu po opuszczeniu rolety będzie panował lekki półmrok. To doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz o jasnej kolorystyce i prostym designie. Z kolei grube materiały będą dawać dużo lepsze zaciemnienie, ale niekiedy będą się gorzej układały. Specjaliści z ApStudio Łódź pomogą wybrać Państwu najlepsze rolety rzymskie na wymiar, z dbałością o odpowiedni ich dobór do konkretnego typu pomieszczenia. Dla lepszego zaciemnienia bardzo dobrze sprawdzą się tkaniny syntetyczne, len oraz bawełna. Warto wybrać taki materiał, który będzie można prać w pralce. Dzięki temu czyszczenie rolet ograniczy się tylko do ich odpięcia, odświeżenia i założenia z powrotem.

Ceny rolet rzymskich na wymiar

Pod względem wzorów wybór jest ogromny. Znajdujące się w naszym asortymencie rolety rzymskie są bardzo zróżnicowane zarówno jeżeli chodzi o ich fakturę, jak i kolorystykę tkanin. To sprawia, że można je dobrać do wystroju każdego wnętrza. Co ważne, dzięki możliwości łatwego demontażu można co jakiś czas zmieniać rolety, podobnie jak ma to miejsce przy firankach i zasłonach i uzyskując tym samym nowe aranżacje. Ceny uzależnione są od wymiarów oraz wybranego materiału i wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.